Okleiny naturalne - Strona Główna
okleinasosnowa.pl

okleina naturalna

Producent naturalnej okleiny sosnowej

WARSZTAT PRODUKCJI OKLEIN

Handel drewnem i wyrobami z drewna EXPORT - IMPORT Okleina Sosnowa

Jak powstaje fornir?

Cały proces rozpoczyna się w lesie od wyznaczenia drzew przez Naszego pracownika, wycinki w okreśœlonym czasie wraz z manipulacją każdej kłody drewna potrzebnej do ...
Czytaj więcej


Trasa dojazdu
Mapa dojazdu
Warsztat Produkcji Oklein
Wawrów 101, 66-403 Gorzów Wlkp.
tel. kom:  +48 533 533 52
 

Okleina sosnowa na meblach - czy warto?

 

Okleina sosnowa na meblach - czy warto?

Okleiny meblowe to powszechnie stosowane wykończenie drewnianych mebli. Dzięki różnorodności rodzajów i wyglądu oklein, stanowią one znakomity sposób na odnowienie albo dekorację mebli. Są alternatywą dla mebli wykonywanych z litego drewna. Pozwalają na metamorfozę szafek bez ponoszenia dużych kosztów. Przede wszystkim wyróżniamy okleiny sztuczne i naturalne. Okleiny naturalne, takie jak np. sosnowa, przodują nad sztucznymi przede wszystkim pod względem wyglądu.

Rodzaje oklein naturalnych

Okleiny naturalne dzielą się na forniry oraz lamele. Forniry to cieniutkie płaty drewna powstające w procesie skrawania. Ostatni etap ich obróbki to uszlachetnianie woskiem, olejem lub lakierem. Idealnie sprawdzają się nie tylko jako okleina na meble, ale nawet na ściany. Fornir z kolei dzieli się na egzotyczny (mahoniowy albo czeczotowy) oraz naturalny, czyli właśnie sosnowy lub dębowy, jesionowy czy olchowy. Lamele zaś są grubsze od fornirów, co sprawia, że ich zastosowanie jest szersze. okeina sosnowa Wykonywane są na zimno i odznaczają wyjątkowym wyglądem. Są także giętkie, dzięki czemu oprócz okleiny meblowej, sprawdzają się nawet jako materiał budowlany stosowany na przykład w konstrukcji łuków. Stosowane są również jako panele ścienne lub sufitowe, a nawet jako elementy łączenia mebli.

Okleina sosnowa – jak ją stosować i dlaczego warto

Okleina sosnowa jest znakomitym rozwiązaniem tam, gdzie meble mają wyraźne ślady zużycia w postaci wyblakłych kolorów czy trudnych do usunięcia zabrudzeń albo niewielkich uszkodzeń. Okleina pozwala na szybkie zakrycie takich niedoskonałości i przywraca meblom dawny, piękny wygląd. Okleina sosnowa może być wykorzystana do odnowienia nie tylko frontów meblowych, ale również szuflad, biurek, drzwi łazienkowych czy kuchennej zabudowy. Samoprzylepną okleinę można łączyć z innymi okleinami w różnych kolorach, np. w kolorze orzecha włoskiego. Nada to meblom ciekawego wyglądu. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każde kolory pasują do siebie, dlatego zestawianie kolorów trzeba dobrze przemyśleć. Okleinę sosnową można łatwo myć. Jest odporna na detergenty i środki czyszczące. Podczas czyszczenia nie odkleja się, nie ulega zniszczeniu i nie traci swoich właściwości. Jest też bardzo prosta w montażu.

Montaż okleiny meblowej

Pierwszy etap to przycięcie okleiny. Większość oklein posiada zwykle kratki na warstwie ochronnej, co znacznie ułatwia przycinanie. Samo przyklejenie okleiny nie jest wcale skomplikowane, ale wymaga koncentracji i wprawy. Najlepiej najpierw spróbować na mniejszej i płaskiej powierzchni. W przypadku okleiny zwykłej, najpierw należy na powierzchnię nałożyć klej. Przy ten czynności można się nieco ubrudzić, więc przyda się robocza odzież męska. Po nałożeniu kleju kładziemy okleinę i dociskamy do powierzchni. Tam, gdzie to możliwe, warto przycisnąć ją cięższym przedmiotem. Okleinę samoprzylepną zaś zakłada się jeszcze łatwiej, bo ona ma już warstwę klejącą. Wystarczy zdjąć osłonę klejącej strony i przykleić okleinę do powierzchni, również ją dociskając.

Warsztat Produkcji Oklein 2021 - Wszelkie prawa zastrzeżone | Regulamin
projekt i realizacja:    Luty 2010